Sgariboldi - kŕmne vozy

Sme oficiálným predajcom produktov talianskej spoločnosti Sgariboldi. Spoločnosť Sgariboldi sa od svojho založenia v roku 1959 zaoberá vývojom pokročilých riešení mechanizácie v oblasti poľnohospodárstva. Spoločnosť bola vždy zameraná na inovácie a v roku 1987 sa stala prvou európskou spoločnosťou, ktorá predstavila samochodný kŕmny voz - Combitre.

V súčasnosti spoločnosť Sgariboldi vyrába tri typy kŕmných vozov:

 

a ponúka tri exklúzivne miešacie systémy:

 • MONOFEEDER
 • GULLIVER
 • VS.2

MONOFEEDER - systém TWIN FLOW

JEDINEČNÝ A ORIGINÁLNÍ PATENTOVANÝ SYSTÉM
Tento pokročilí rezací a miešací systém s jedným veľkým horizontálným šnekom zaručuje maximánu prevádzkovú spoľahlivosť na jednom z najkompaktnejších strojov na trhu. Použitie jedinej otáčajúcej sa súčasti bez prevodovky alebo reťaze eliminuje riziko náhlých porúch a znižuje aj spotrebu. To znamená úsporu paliva a zníženie nákladom na údržbu a náhradné diely.

JEDNA Z NEJKOMPAKTNĚJŠÍCH KONSTRUKCÍ NA TRHU

Tvar vane - ktorá je úzká a mimoriadne nízká - zjednodušuje prístup aj do najužších pristorov. Výsledkom je:

 • OPTIMALIZOVANÁ KVALITA KONEČNÉHO PRODUKTU
 • VYSOKÁ PREVÁDZKOVÁ SPOĽAHLIVOSŤ
 • TRVALÉ ZNÍŽENIE NÁKLADOV
 • MAXIMÁLNÁ ZISKOVOSŤ

Ako to funguje

Jediný šnek, ktorý pracuje v asymetrickej miešacej vani s protismerne pôsobiacími skrutkami, tlačí materiál v dynamickom dvojitom toku z prednej a zadnej časti do stredu vane.

ŠIROKÝ SPIRÁLOVÝ ŠNEK VYBAVENÝ NôŽMI
Exklúzívná konštrukcia od spoločnosti Sgariboldi zabezpečuje pohyb v dvoch rotačných tokoch. Tento dvojitý tok pomáha zmiešať produkt v jednom procese, zabezpečuje vynikajúcu reznú kapacitu a účinnosť, a vytvára výnimočnú homogénnu zmes.

SKRÁTENÁ DOBA MIEŠANIA
Rozhrňovacie rameno (alebo „deflektor") vo vnútri vane zabezpečuje správny tok materiálu, skracuje dobu miešania a eliminuje miesta možného viaznutia materiálu, ktorá sa bežne vyskytuje u viacerých strojov s viacerými šnekmi.

GULLIVER - lopatkový systém miešania

Tento systém je zkonštruovaný tak aby v maximálnej možnej miere zachoval štruktúru produktu. Zpracováva každý surový materiál podľa jeho špecifickej štruktúry a vykonáva jeho optimalizované miešanie s úplnou elimináciou trenia vo všetkých fázách miešania.

REZANIE JE PRISPôSOBENÉ KAŽDEJ PRÍSADE
Každý stroj Gulliver je konštruovaný k zabezpečeniu optimálného miešania. Všetky produkty sú vo vani zmiešané rovnomerne a sú zpracované opatrne a účinne aby zostala zachovaná ich štruktúra.

SKRÁTENÁ PREVÁDZKOVÁ DOBA
Tento inovatívný systém oddeluje fázu rezania a miešania a zachováva štruktúru každej jednotlivej prísady. Tento pracovný proces prináša:

 • VYŠŠIU PRESNOSŤ
 • ŠETRNĚJŠIE ZPRACOVANIE PRODUKTU
 • RÝCHLEJŠIE ZÍSKÁVÁNIE VÝSLEDKOV
 • ZNÍŽENIE SPOTREBY

Ako to funguje

NAJPRV PREBIEHA REZANIE...
NAKLADACÍ SYSTÉM: VÝNIMOČNÁ VÝKONNOSŤ AJ U TÝCH NAJOBTIAŽNEJŠÍCH PRODUKTOV

Rezný systém je špecializovaný: existuje šesť typov nožov, z ktorých sa každý hodí pre iné špecifické požiadavky.

REZAČKA: MAXIMÁLNA REZNÁ PRESNOSŤ
Technológia použitá v strojoch Gulliver zabezpečuje maximálnu výkonnosť pri použití rezačky: táto súčasť, ktorú je možné zapnúť podľa potreby, v závislosti od požiadaviek na rez, bola špeciálne vytvorená pre zabezpečenie optimálnej práce so štruktúrou každej jednotlivej prísady.

Krmivo s dlhou stonkou je rezané pomocou zostavy rezačky: každá prísada, ktorá rezanie nevyžaduje, je behom nakladania smerovaná priamo do miešacej vane a tak rezačkou neprechádza.

Obsluha má nad procesom plnú kontrolu: môže meniť reznú dĺžku alebo môže rezanie prísad úplne deaktivovať. plnou kontrolu: může měnit řeznou délku nebo může řezání přísad úplně deaktivovat.

..POTOM PRICHÁDZA MIEŠANIE
RôZNÉ TOKY: OPTIMALIZÁCIA NAKLADANIA A MIEŠANIA

Vaňa je plnená rovnomerne vďaka nakladaciemu systému, ktorý riadí uvoľnovanie produktov z dopravníku, zatiaľ čo lopatková miešačka mieša rôzné prísady. V dôsledku toho nedochádza behom fáze miešania k žiadnému treniu a behom fázy vykladania je vaňa kompletne vyprázdnená.

VS.2 - VERTIKÁLNÝ SYSTÉM MIEŠANIA

JEDNODUCHÁ A KOMPAKTNÁ KONŠTRUKCIA
Vertikálný miešací systém Sgariboldi je výsledkom mnohých rokov vlastných skúseností a perfektne sa hodí k rýchlému spracovaniu balíkov akéhokoľvek tvaru, hmotnosti a veľkosti. Táto rada strojov je charakteristická veľmi silnými stenami vane, silnou základňou a silným rámom. Tieto stroje sú konštruované tak, aby boli vysoko produktívné a všestranné pri plnení akýchkoľvek prevádzkových požiadavkách.

UNIVERZÁLNÉ, ÚČINNÉ A SPOĽAHLIVÉ STROJE
Tvar vane usmerňuje tok materiálov pre rýchle získanie optimálnej zmesi so súčasným zachovaním štruktúry rôzných prísad. Šetrné spracovanie produktov zabezpečuje vynikajúcu ,,kŕmnú hodnotu´´siláže a bráni prehrievaniu konečného produktu. Moderná konštrukcia stroja a vysoko kvalitné materiály umožňujú maximálnú výkonnosť spojenú s nízkou spotrebou a významnými úsporami energie, čo všetko spolu zabezpečuje

 • JEDNODUCHÉ POUŽÍVANIE
 • RÝCHLÚ PREVÁDZKU
 • ZACHOVANIE ŠTRUKTÚRY PRODUKTU

Ako to funguje

MIEŠANIE
ŠNEK A NOŽE PRE MAXIMÁLNÚ ÚČINNOSŤ REZANIA
Kuželový šnek v kombinácií so špeciálnými nožami umožňuje:

 • rezanie produktov s dlhými stonkami
 • rýchlé rozobieranie gulatých balíkov
 • skrátenie prevádzkových dôb bez zahrievania konečného produktu
 • zachovanie vynikajúcej krmnej hodnoty

RÝCHLÉ MIEŠANIE, KVALITNÁ ZMES
Po naložení poslednej prísady, súčasné pôsobenie stien vane, šneku a protiostrí rýchle vytvoria jemnú, homogénnú a perfektne narezanú zmes.

Skvelé zachovanie štruktúry siláže.
Počas fáze miešania nie je produkt nikdy stlačovaný k stenám vane. Během fáze míchání není produkt nikdy stlačován proti stěnám vany. Pri hovädzom dobytku zvyšuje chuť do jedla a urýchluje prechod stravy bachorom.

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie